WARSTWOWE PODŁOGI WINYLOWE

Warstwowe podłogi winylowe a WPC

Warstwowe podłogi winylowe to nowa generacja luksusowych podłóg winylowych. Ta nowa generacja luksusowych podłóg winylowych posiada warstwową konstrukcję podobną do warstwowych podłóg drewnianych. Konstrukcja składa się z warstwy podstawowej (grubość 4 lub 5 mm) z lekkiego i sztywnego kompozytu oraz warstwy wierzchniej (grubość 1,5 lub 2 mm) z luksusowej podłogi winylowej. Dzięki zaawansowanej technologii VinylTechLab łączy te dwie warstwy podczas procesu produkcyjnego. W warstwowych podłogach winylowych z wyższej półki warstwa spodnia posiada dodatkowo podkład z korka lub pianki.

Skrót WPC jest często używany w przemyśle podłogowym do opisywania warstwowych podłóg winylowych, ale sam termin jest mylący. WPC to skrót pochodzący od angielskiego “wood plastic composite”, czyli kompozytu drewna i plastiku. Kompozyt tego typu był początkowo używany jako warstwa podstawowa w warstwowych podłogach winylowych i jest nadal wykorzystywany przy produkcji tanich warstwowych podłóg winylowych. W związku z tym, że warstwa podstawowa z WPC zawiera cząsteczki drewna, cała warstwa jest nadal podatna na działanie wody. VinylTechLab, w odróżnieniu od innych producentów, używa specjalnego kompozytu, który nie zawiera cząsteczek drewna, co sprawia, że cała warstwowa podłoga winylowa jest wodoodporna.

Jaka jest konstrukcja warstwowej podłogi winylowej?

  • Warstwa luksusowej podłogi winylowej (warstwa podstawowa z PCV, folia dekoracyjna, warstwa ścieralna, powłoka uretanowa utwardzona promieniami UV

  • Wodoodporna warstwa z kompozytu (lekki i stabilny kompozyt bez cząsteczek drewna)

  • Podkład (korek lub pianka izolacyjna).

1. Warstwa ochronna pokryta powłoka uretanową utwardzoną UV

Łatwa w utrzymaniu warstwa ochronna dodatkowo wzmocniona powłoką uretanową.

2. Folia dekoracyjna

Warstwa dekoracyjna imitująca kamień, ceramikę, beton lub drewno.

3. Warstwa podstawowa z PCV

Materiał o wysokiej gęstości i stabilności z polichlorku winylu.

4. Wodoodporna warstwa podstawowa z kompozytu

Lekki, sztywny i wodoodporny kompozyt.

5. Podkład

Korek lub pianka izolacyjna.

Co sprawia, że warstwowe podłogi winylowe stanowią ciekawą alternatywę?

  • 100% wodoodporność. Brak cząsteczek drewna w kompozytowej warstwie podstawowej.

  • Nie zawierają szkodliwych związków organicznych oraz formaldehydu. Warstwowe podłogi winylowe wyprodukowane przez VinylTechLab nie zwierają substancji chemicznych groźnych dla ludzi i środowiska, co jest potwierdzone przez testy przeprowadzone przez różne agencje certyfikujące.

  • Łatwy montaż nie wymagający specjalnego przygotowania podłoża. Dzięki warstwowej konstrukcji o większej grubości, warstwowe podłogi winylowe VinylTechLab ukrywają niewielkie nierówności podłoża.

  • Cisza i ciepło. Cechy te są dodatkowo wspomagane, jeśli warstwowa podłoga winylowe posiada podkład z korka lub pianki izolacyjnej.

  • Na każdą kieszeń. Idealne rozwiązanie dla użytkowników domowych oraz projekty komercyjne różnej wielkości: sklepy, restauracje czy biura.

  • Przyjazne dla środowiska. Warstwowe podłogi winylowe nadają się w 100% do przetworzenia, a dzięki warstwie kompozytowej wolnej od cząsteczek drewna, nie przyczyniają się do wycinki lasów.